Haber

İlk Leopard 2 tank taburunun baharda Ukrayna’ya teslim edilmesi bekleniyor

Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Ukrayna’ya gönderilecek Leopard 2 tipi tanklardan oluşan ilk taburun Mart veya Nisan ayında teslim edilmesinin beklendiğini açıkladı.

Almanya’nın Leopard 2 tanklarının Ukrayna’ya sevkiyatını onaylamasının ardından ilk tankların önümüzdeki aylarda teslim edilmesi bekleniyor. Almanya Savunma Bakanı Boris Pistorius, Polonya ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Ukrayna’ya gönderilecek Leopard 2 tipi tanklardan oluşan ilk taburun Mart, Nisan ayına kadar teslim edilmesinin beklendiğini belirterek, bir tank taburunun yaklaşık 31 kişiden oluşacağını bildirdi. tanklar. Pistorius, “Bu yılın üçüncü veya dördüncü ayında en az bir tabur teslim edebiliriz ve ardından elbette elimizden geldiğince hızlı ilerlememiz gerekiyor.” Dedi.

Dün Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ziyaret eden Pistorius, 2024’ün ilk veya ikinci çeyreğine kadar Ukrayna’ya en az 100 Leopard 1 ana muharebe tankı teslim edileceğini ve Ukrayna’nın birçok Avrupa ülkesinden eski Leopard 1A5 ana muharebe tankları alacağını söyledi. ülkeler. . – VARŞOVA

haber-sefaatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu