Haber

Fransa, Ukrayna Büyükelçiliği’ne şüpheli paket gönderilmesinin ardından güvenlik önlemlerini artırdı.

Fransa’da iç güvenlik birimi, Paris’teki Ukrayna Büyükelçiliği’ne gönderilen şüpheli paketler üzerine devletin tüm organlarını terör ve güvenlik risklerine karşı uyardı.

Le Figaro’nun haberine göre, Başbakanlığa bağlı Milli Savunma ve Güvenlik (SGDSN) Genel Sekreteri Stephane Bouillon, İspanya’daki 6 kuruma patlayıcı zarflar ve Paris’teki Ukrayna Büyükelçiliği’ne şüpheli koliler gönderdikten sonra hükümeti ve herkesi uyardı. terör ve güvenlik risklerine karşı devlet düzeyinde. Vigipirate’e yüksek ihtiyat bildirimi gönderdi.

Haberde, Avrupa Birliği’ndeki (AB) farklı Ukrayna Büyükelçiliklerine hayvan gözü ve kan gibi unsurlar içeren şüpheli mektupların gönderildiği hatırlatıldı.

Bu tarz kutuları satın alanların ne yapması gerektiğine ilişkin bilgilerin yer aldığı açıklamada, güvenlik güçlerinin sürekli teyakkuzda olması ve kutuları röntgen cihazından geçirmesi istendi.

Fransızca’da “vigipirate” olarak bilinen ve ilk kez 1978’de kabul edilen teröre karşı eylem planı, “uyanıklık”, “saldırı riski” ve “acil saldırı” olmak üzere üç aşamadan oluşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu